Baner do karieryM

Ochotnicze Hufce Pracy

Podlaska

Wojewódzka Komenda

Aktualności Podlaskiej WK OHP

Najnowsze wiadomości Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Więcej
Komunikaty, informacje

Nakręć się dla Patryka. Dołącz do akcji zbiórki nakrętek już teraz!

pomoc dla Patryka 3

Kim jest Patryk?

Jest absolwentem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który na początku 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Nieszczęśliwe zdarzenie spowodowało u chłopaka poważne złamania kości i uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych. Patryk leżał w śpiączce, z której został wybudzony, jednak dalej nie odzyskał świadomości. Aktualnie przebywa w hospicjum. Konieczna jest bardzo kosztowna, specjalistyczna rehabilitacja, aby mógł odzyskać dawną sprawność.

Kto może pomóc?

- osoby pijące wodę / napoje / soki, które posiadają plastikowe nakrętki
- osoby, które kupują kawę w pojemnikach z plastikową nakrętką
- osoby, które używają kosmetyków z plastikowymi nakrętkami
- osoby stosujące środki chemiczno-piorące, które mają plastikowe nakrętki
- osoby dbające o zdrowie i sięgające po witaminy / leki z opakowań z plastikowymi nakrętkami
- inne osoby, które kupują artykuły z plastikowymi nakrętkami

Jak możesz pomóc?

To bardzo proste. Nie wyrzucaj tych wszystkich plastikowych nakrętek. Przynieś lub przyślij je do nas, czyli do siedziby Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w terminie do 26.03.2021 r.

Mały wysiłek – wielka pomoc. Prawda?

Przekaż 1 % podatku na leczenie Patryka.

W formularzu PIT wpisz numer KRS:0000183283, a w rubryce "Cel szczegółowy" imię i nazwisko osoby, której chcemy pomóc, czyli Patryk Marciniak.

Rehabilitację Patryka można także wspomóc finansowo: Fundacja „Światło” 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „Patryk Marciniak”


Powołanie Wojewódzkiego Komendanta
Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy Pan Grzegorz Walter, w obecności Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Pani Iwony Michałek, powołał na stanowisko Wojewódzkiego Komendanta Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Panią Katarzynę Ancipiuk.

    podlaskawk powolaniekomendantawojewodzkiego 5

"Jest to dla mnie duże wyzwanie i wyróżnienie. Moje doświadczenie zawodowe wieloletniego wykładowcy akademickiego oraz pełnomocnika Zarządu Województwa Podlaskiego do spraw współpracy z NGO pozwoli na zrealizowanie wielu ciekawych inicjatyw m.in. w dziedzinie rozwoju zawodowego, sportowego oraz innych pomysłów i inicjatyw, które planuję realizować."

Katarzyna Ancipiuk


Aktualne decyzje ws. organizacji kształcenia młodzieży w panujących obecnie warunkach epidemiologicznych

Poniżej zapisy dotyczące uczestników OHP:

 • do 14 lutego br. przedłużono naukę w trybie zdalnym w szkołach podstawowych i branżowych;
 • uczestnicy posiadający umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego mogą odbywać zajęcia praktyczne, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Ponadto:

 • od 5 stycznia 2021 r. nie obowiązuje nakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia pod opieką dorosłych.

Uczestnicy, którzy nie mogą uczyć się zdalnie w domu, mogą zgłosić swojemu wychowawcy chęć nauki zdalnej w siedzibie jednostek OHP - hufca pracy, ośrodka szkolenia i wychowania, centrum kształcenia i wychowania.

Dla uczestników OHP będących uczniami ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej I stopnia, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń – luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, oraz w razie potrzeby dla tegorocznych absolwentów, którzy ukończyli już naukę, ale oczekują jeszcze na egzamin, będą organizowane konsultacje edukacyjne w poszczególnych jednostkach OHP.

Pozostałe zasady:

Od 1 lutego br.:

 • sklepy w galeriach i centrach handlowych zostają otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym;
 • galerie sztuki, muzea i biblioteki będą otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym;
 • nie będą już obowiązywać godziny dla seniora.

Ponadto:

 • nadal pozostaną zamknięte: hotele, teatry, kina, domy kultury, ogniska muzyczne, baseny, aquaparki i siłownie, a także stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji (można zamówić wyłącznie dania na dowóz lub na wynos);
 • w imprezach, spotkaniach i zebraniach w przestrzeni publicznej, a także zgromadzeniach publicznych może brać udział maksymalnie 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego;
 • zamknięte będą stoki narciarskie;
 • infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego;
 • podczas uroczystości religijnych w kościele może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 mkw;
 • wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez udziału publiczności;
 • w placówkach handlowych do 100 mkw: na 10 mkw może przebywać 1 osoba; z kolei w większych sklepach - pow. 100 mkw - może przebywać 1 osoba na 15 mkw;
 • ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajęta może być połowa miejsc siedzących lub co trzecie miejsce stojące i siedzące;

Czas dobrowolnej kwarantanny można wykorzystać na uzupełnienie i doskonalenie umiejętności zdobytych podczas praktycznej nauki zawodu. W wolnym czasie warto zadbać o kondycję, przeczytać zaległą lekturę szkolną lub inną dobrą książkę, poznać przydatne słowa w ramach nauki języka obcego, nauczyć się obsługi programu komputerowego. To dobry czas na nadrobienie różnych zaległości.

Można zaangażować się w pomoc znajomym, a przede wszystkim osobom starszym, od Waszych dziadków poczynając, samodzielnie lub w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Jest to program pomocy – m.in. w postaci zakupów – osobom starszym, które zdecydowały się na pozostanie w domu z powodu pandemii. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://wspierajseniora.pl/

Dane kontaktowe

Adres

ul. Trawiasta 20B

15-161 Białystok

Telefon

85 651 61 87

E-mail

podlaska@ohp.pl

NIP

542-00-00-966

Nr rejestrowy BDO: 000429439

Godziny otwarcia

07.45 - 15.45

Strona internetowa

https://www.facebook.com/ohp.podlaska

Kontakty

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.