Nakręć się dla Patryka. Dołącz do akcji zbiórki nakrętek już teraz!

Kim jest Patryk?
Jest absolwentem Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który na początku 2020 r. uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.
Nieszczęśliwe zdarzenie spowodowało u chłopaka poważne złamania kości i uszkodzenia wielu narządów wewnętrznych. Patryk leżał w śpiączce, z której został wybudzony, jednak dalej nie odzyskał świadomości. Aktualnie przebywa w hospicjum. Konieczna jest bardzo kosztowna, specjalistyczna rehabilitacja, aby mógł odzyskać dawną sprawność.
Kto może pomóc?
- osoby pijące wodę / napoje / soki, które posiadają plastikowe nakrętki
- osoby, które kupują kawę w pojemnikach z plastikową nakrętką
- osoby, które używają kosmetyków z plastikowymi nakrętkami
- osoby stosujące środki chemiczno-piorące, które mają plastikowe nakrętki
- osoby dbające o zdrowie i sięgające po witaminy / leki z opakowań z plastikowymi nakrętkami
- inne osoby, które kupują artykuły z plastikowymi nakrętkami
Jak możesz pomóc?
To bardzo proste. Nie wyrzucaj tych wszystkich plastikowych nakrętek. Przynieś lub przyślij je do nas, czyli do siedziby Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w terminie do 26.03.2021 r.
Mały wysiłek – wielka pomoc. Prawda?
Przekaż 1 % podatku na leczenie Patryka.
W formularzu PIT wpisz numer KRS:0000183283, a w rubryce "Cel szczegółowy" imię i nazwisko osoby, której chcemy pomóc, czyli Patryk Marciniak.
Rehabilitację Patryka można także wspomóc finansowo: Fundacja „Światło” 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 z dopiskiem „Patryk Marciniak”
Powołanie Wojewódzkiego Komendanta
Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP
Komendant Główny Ochotniczych Hufców Pracy Pan Grzegorz Walter, w obecności Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Pani Iwony Michałek, powołał na stanowisko Wojewódzkiego Komendanta Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP Panią Katarzynę Ancipiuk.

"Jest to dla mnie duże wyzwanie i wyróżnienie. Moje doświadczenie zawodowe wieloletniego wykładowcy akademickiego oraz pełnomocnika Zarządu Województwa Podlaskiego do spraw współpracy z NGO pozwoli na zrealizowanie wielu ciekawych inicjatyw m.in. w dziedzinie rozwoju zawodowego, sportowego oraz innych pomysłów i inicjatyw, które planuję realizować."
Katarzyna Ancipiuk
Aktualne decyzje ws. organizacji kształcenia młodzieży w panujących obecnie warunkach epidemiologicznych
Poniżej zapisy dotyczące uczestników OHP:
- do 14 lutego br. przedłużono naukę w trybie zdalnym w szkołach podstawowych i branżowych;
- uczestnicy posiadający umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego mogą odbywać zajęcia praktyczne, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
Ponadto:
- od 5 stycznia 2021 r. nie obowiązuje nakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16. roku życia pod opieką dorosłych.
Uczestnicy, którzy nie mogą uczyć się zdalnie w domu, mogą zgłosić swojemu wychowawcy chęć nauki zdalnej w siedzibie jednostek OHP - hufca pracy, ośrodka szkolenia i wychowania, centrum kształcenia i wychowania.
Dla uczestników OHP będących uczniami ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej I stopnia, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń – luty 2021 r.) będą zdawali końcowy egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, oraz w razie potrzeby dla tegorocznych absolwentów, którzy ukończyli już naukę, ale oczekują jeszcze na egzamin, będą organizowane konsultacje edukacyjne w poszczególnych jednostkach OHP.
Pozostałe zasady:
Od 1 lutego br.:
- sklepy w galeriach i centrach handlowych zostają otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym;
- galerie sztuki, muzea i biblioteki będą otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym;
- nie będą już obowiązywać godziny dla seniora.
Ponadto:
- nadal pozostaną zamknięte: hotele, teatry, kina, domy kultury, ogniska muzyczne, baseny, aquaparki i siłownie, a także stacjonarna działalność lokali gastronomicznych i restauracji (można zamówić wyłącznie dania na dowóz lub na wynos);
- w imprezach, spotkaniach i zebraniach w przestrzeni publicznej, a także zgromadzeniach publicznych może brać udział maksymalnie 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego;
- zamknięte będą stoki narciarskie;
- infrastruktura sportowa będzie dostępna tylko do uprawiania sportu zawodowego;
- podczas uroczystości religijnych w kościele może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 mkw;
- wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez udziału publiczności;
- w placówkach handlowych do 100 mkw: na 10 mkw może przebywać 1 osoba; z kolei w większych sklepach - pow. 100 mkw - może przebywać 1 osoba na 15 mkw;
- ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajęta może być połowa miejsc siedzących lub co trzecie miejsce stojące i siedzące;
Czas dobrowolnej kwarantanny można wykorzystać na uzupełnienie i doskonalenie umiejętności zdobytych podczas praktycznej nauki zawodu. W wolnym czasie warto zadbać o kondycję, przeczytać zaległą lekturę szkolną lub inną dobrą książkę, poznać przydatne słowa w ramach nauki języka obcego, nauczyć się obsługi programu komputerowego. To dobry czas na nadrobienie różnych zaległości.
Można zaangażować się w pomoc znajomym, a przede wszystkim osobom starszym, od Waszych dziadków poczynając, samodzielnie lub w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Jest to program pomocy – m.in. w postaci zakupów – osobom starszym, które zdecydowały się na pozostanie w domu z powodu pandemii. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://wspierajseniora.pl/