• Kontrast strony
Zambrów: „Depresji chcemy powiedzieć stop”

Depresja to jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych, która może dotknąć każdego z nas. Choroba ta ma różne oblicza, dlatego tak ważne jest to, aby mieć oczy szeroko otwarte. Być może w naszym najbliższym otoczeniu również znajduje się osoba, która potrzebuje wsparcia i fachowej pomocy. Nie zawsze jednak jest to oczywiste.

W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją, który niedawno był obchodzony, uczestnicy Hufca Pracy w Zambrowie wzięli udział w warsztatach z psychologami w ramach inicjatywy „Depresji chcemy powiedzieć stop”. Młodzież z klasy I, IIA i IIB z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w trakcie zajęć z psychologiem dowiedziała się, czym jest depresja, jak ją rozpoznać oraz co można zrobić, aby pomóc osobie chorej. Celem tego spotkania było promowanie zdrowia psychicznego, ale także zwrócenie uwagi młodego pokolenia na problemy natury psychicznej, z którymi obecnie zmaga się coraz więcej osób.

Zambrów: „Depresji chcemy powiedzieć stop” Zambrów: „Depresji chcemy powiedzieć stop” Zambrów: „Depresji chcemy powiedzieć stop” Zambrów: „Depresji chcemy powiedzieć stop”

Autor tekstu i zdjęć: Mariola Chojak – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.