• Kontrast strony
Wasilków: Świadomy wybór

W dzisiejszych czasach coraz młodsze osoby borykają się z problemami wszelkiej natury. Młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania jest świadoma tego, jak ważne są propagowanie zdrowego stylu życia oraz nauka konstruktywnego radzenia sobie ze stresem i przeciwnościami losu, dlatego w ramach profilaktyki zorganizowała spotkanie z panem Piotrem Kisielewiczem, który od wielu lat jest naszym gościem. Współpraca z Ruchem Abstynenckim „Próg nadziei” w Wasilkowie opiera się na promocji życia bez alkoholu oraz działaniu informacyjnym dotyczącym sposobów wychodzenia z nałogu. Zaangażowanie młodzieży w tematykę uzależnienia pokazuje, że nie jest to temat tabu, a coraz częściej występujący problem, z którym boryka się człowiek.

Podczas spotkania uczestnicy wypowiadali się na temat powodów, dla których sięgają po używki. Najczęściej robią to pod presją rówieśników, myślą, że w ten sposób staną się akceptowani, chcą udowodnić swoją dorosłość. Spotkanie przebiegało atmosferze refleksji. Młodzież usłyszała wiele ciekawych historii, które dały jej do myślenia. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie mogą być skutki zdrowotne i psychiczne zażywania narkotyków, spożywania alkoholu czy sięgania po inne używki. Młodzież miała okazję dowiedzieć się czym tak naprawdę są środki odurzające. Choć mogłoby się wydawać, że narkotyki i alkohol to tylko uzależnienie, choroby psychiczne czy inne problemy zdrowotne, jednak bardzo często są to także trudne do przewidzenia zdarzenia, które komplikują życie osobom uzależnionym i ich najbliższym.

Wasilków: Świadomy wybór

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Kiriłowa - wychowawca OSiW w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.