Wasilków: Głośne czytanie – skarbnicą mądrości

W dniu 16 kwietnia w OSiW OHP w Wasilkowie, zrealizowano inicjatywę pt.: „Głośne czytanie jest skarbnicą mądrości". W niedzielne popołudnie młodzież wzięła udział we wspólnym głośnym czytaniu opowiadań, wierszy i poezji. W trakcie zajęć uczestnicy zwrócili uwagę, że moc głośnego czytania to nie tylko książki, ale także miły głos, bliskość, wspólny uśmiech i wzruszenie oraz niepowtarzalny nastrój chwili. Była to wspólna wędrówka po wspaniałym ogrodzie z pięknymi okazami książek. Młodzi ludzie odkryli piękno literatury, jak również doszli do wniosku, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a kluczem do sukcesu jest wiedza.

Podczas spotkania jednogłośnie stwierdzili, że kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Czytanie chroni przecież przed uzależnieniem od telewizji i komputerów. Więź z rówieśnikami, wzmocniona czytaniem, daje młodemu człowiekowi siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń. Na zakończenie spotkania młodzi wykonali plakat „Czytanie zbliża — wybór należy do Ciebie". Jeśli wybierzesz czytanie, daje to wiele różnych szans sobie. Chłopcy i dziewczęta podsumowując, stwierdzili, że wejdą z lepszym kapitałem w dorosłe życie. Będą też potrafili mądrzej myśleć, będą mieli większą wiedzę, a dzięki temu będą podejmować lepsze decyzje. Bo głośne czytanie, ważne jest jak śniadanie i powinno kojarzyć się z radością, przyjemnością, nigdy z przymusem, kara czy nudą.

Wasilków: Głośne czytanie – skarbnicą mądrości Wasilków: Głośne czytanie – skarbnicą mądrości Wasilków: Głośne czytanie – skarbnicą mądrości Wasilków: Głośne czytanie – skarbnicą mądrości

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska wychowawca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.