• Kontrast strony
Suwałki: „Lady Red Barber” – wizyta studyjna

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach w dniu 26 kwietnia 2023r. zorganizowało wizytę studyjną w salonie barberskim „Lady Red Barber” dla uczestników Hufca Pracy w Suwałkach kształcących się w zawodzie fryzjera.  Celem przedsięwzięcia było podniesienie kompetencji zawodowych uczestników oraz zaprezentowanie pokrewnych możliwości wykonywania danego zawodu. Od pewnego czasu mężczyźni zmienili swój stosunek do usług fryzjerskich, nie tylko strzyżenie włosów ale również pielęgnacja twarzy, strzyżenie i modelowanie zarostu jak i zabiegi depilacji twarzy, nosa i uszu stały się bardzo popularne.

Podczas spotkania młodzież poznała historię kariery zawodowej właścicielki, która opowiedziała o swoich początkach we fryzjerstwie, zaletach i wadach swojej pracy, o właściwym podejściu i rozwijaniu pasji. Nie zabrakło też najważniejszego obserwacji krok po kroku pracy na dwóch różnych modelach. Uczniowie z zaangażowaniem zadawali pytania, poznali też kosmetyki i narzędzia niezbędne do wykonywania pracy barbera. Niektórzy już teraz stwierdzili, że to jest to co ich interesuje i chcą robić to w przyszłości.

Suwałki: „Lady Red Barber” – wizyta studyjna Suwałki: „Lady Red Barber” – wizyta studyjna

Autor tekstu i zdjęć: Milena Agnieszka Augustajtys – specjalista ds. programów – stażysta CEiPM w Suwałkach

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.