• Kontrast strony
Łomża: Uzależnienia – pułapka bez wyjścia

Uczestnicy Hufca Pracy w Łomży, uczniowie klasy III Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica brali udział w zajęciach o tematyce uzależnień. Zostali przez to uświadomieni o ich destrukcyjnym wpływie na zdrowie i życie oraz dowiedzieli się gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

W dzisiejszych czasach uzależnić można się od wszystkiego. Młodzi ludzie najczęściej uzależniają się od leków, słodyczy, alkoholu, nikotyny, narkotyków, napojów energetycznych czy niekontrolowanego przebywania w świecie wirtualnym. Pierwsza cześć zajęć poświęcona była na omówienie definicji i mechanizmu powstawania uzależnienia, następnie wyświetlone zostały dwa filmy o dopalaczach i jak zachowują się ludzie po zażyciu substancji psychoaktywnej.

Podsumowując zajęcia podkreślić trzeba, że zażywanie substancji psychoaktywnych w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie pogłębia je.

Autor tekstu i zdjęć: Rafał Onyszko – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.