• Kontrast strony
Łomża jest EKO

Uczestnicy Hufca Pracy w Łomży podjęli kolejne działanie w ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Młodzieży OHP „Zainwestuj w naszą planetę – Światowy Dzień Ziemi”. Po raz kolejny dołączyliśmy do zbiórki surowców wtórnych corocznie organizowanej przez Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży pod hasłem „Ekologia za sadzonkę”. Udało się i tym razem zabrać i przekazać kilkanaście kilogramów makulatury i kilka kilogramów zużytych baterii.

Akcja odbyła się 19 kwietnia 2024 roku i miała na celu promocję recyklingu, zachęcenie mieszkańców Łomży do zbiórki surowców wtórnych, segregacji odpadów w gospodarstwach domowych jak również rozwijanie znajomości gatunków roślin i sposobów ich nasadzeń. Istotnym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i czekamy na kolejną edycję przedsięwzięcia.

Łomża jest EKO Łomża jest EKO Łomża jest EKO

Autor tekstu: Anna Grzymkowska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży
Zdjęcia: Alicja Florczyk – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.