• Kontrast strony
Kolno: Międzynarodowy Dzień Pizzy

Młodzież lubi fast foody, ale nie zapomina też o zdrowym odżywianiu. Zna zalety warzyw i owoców. Powinniśmy dbać o edukację zdrowotną uczestników. W tym celu w Hufcu Pracy w Kolnie odbyła się impreza kulturalno-oświatowa „Pizza nas integruje” zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, który przypadał na 9 lutego 2024r.

Imprezę rozpoczęto obejrzeniem filmu o podróży krajoznawczej do Włoch. Zwrócono uwagę na kulinaria, a szczególnie dużo mówiono o pizzy. Przypomniano też sposób jej wykonania. Młodzież słuchała również włoskich szlagierów.

Dyskusję o zdrowym odżywianiu rozpoczęto grą edukacyjną „Kalambury”. Demonstrowano i odgadywano hasła związane z kulinariami. Ostrzeżono też przed nadmiernym spożywaniem fast foodów. Na koniec zamówiono pizzę i integrowano się przy stole. Młodzież była zadowolona i uprzejma dla siebie. Dopisywały dobre humory i apetyty. Impreza była dobrze oceniona przez uczestników. Młodzież świetnie zrelaksowała się i odpoczęła.

Kolno: Międzynarodowy Dzień Pizzy

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Nagórski – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.