Kolno: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków jest to coroczne święto obchodzone 18 kwietnia. Zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków, aby przybliżyć społeczeństwu zagadnienia związane z ochroną spuścizny minionych pokoleń. Jest to dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat wartości zabytków oraz potrzeby ich ochrony przed zanikiem i zniszczeniem. To także okazja do refleksji nad dziedzictwem kulturowym i jego znaczeniem.

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wzięli udział w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Na początku zajęć wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez wychowawcę, następnie obejrzeli film na temat lokalnych zabytków. Co zapoczątkowało ciekawą dyskusję na temat Miasta Kolno i jego historii. Następnie młodzi ludzie wraz z wychowawcą wybrali się na spacer po mieście, aby obejrzeć lokalne zabytki oraz dowiedzieć się ciekawostek na ich temat. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że zabytki są świadectwem przeszłości i związane są z wydarzeniami, ludźmi i miejscami, które odegrały kluczową rolę w historii danego kraju lub regionu. Ochrona zabytków natomiast jest kluczowa dla zachowania naszego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń. Nasza tożsamość kulturowa zapisana jest w murach, przedmiotach, krajobrazie kulturowym, a zabytki, będące dokumentami przeszłości, mają nieocenioną wartość poznawczą – budują poczucie przynależności do wspólnoty.

Kolno: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków Kolno: Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Autor tekstu i zdjęć.: Milena Samul – wychowawca w Hufcu Pracy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.