• Kontrast strony
Kolno: „Jak zostać żołnierzem?”

Jaka jest rola żołnierza? Jak dostać się do wojska? Czy warto dostać się do wojska? Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać żołnierzem zawodowym? Odpowiedzi na te pytania poznała młodzież z Hufca Pracy w Kolnie podczas spotkania z ppor. Marcinem Sadzińskim z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży.

Pan Marcin opowiedział o realiach pracy w jednostce wojskowej, o codziennej pracy żołnierza. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią ojczyzny, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju. Było sporo pytań i duże zainteresowanie poruszanymi tematami. „Myślę, że po tym spotkaniu znajdą się chętni do podjęcia służby wojskowej” – oznajmił Dominik Klisiatys – uczestnik Hufca Pracy w Kolnie. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Kolno: „Jak zostać żołnierzem?” Kolno: „Jak zostać żołnierzem?”

Autor tekstu: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Agnieszka Duda – p.o. komendanta Hufca Pracy w Kolnie, Przemysław Śniadach – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.