Kolno: „Bezdomny nie obcy”

Uczestnicy kolneńskiego Hufca Pracy postanowili włączyć się w inicjatywę Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży pod nazwą „Bezdomny nie obcy” z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ludzi Bezdomnych. Kadra HP przeprowadziła w swoich grupach wychowawczych zajęcia na temat bezdomności. Wychowawcy przekazali młodym ludziom, że kwestia bezdomności, choć pierwotnie dotyczy jednostki, rozciąga się swym oddziaływaniem na całe społeczeństwo. Bardzo rzadko jej powodem jest tylko jeden czynnik. Problemy zdrowotne, uzależnienia, przemoc to tylko czubek góry lodowej. Każda historia jest inna i bardzo tragiczna. Najczęściej wynika ona z wielu, często nakładających się na siebie przyczyn.

Uczestnicy zapoznali się z faktycznymi potrzebami osób zagubionych życiowo, zaproponowali formy pomocy na rzecz bezdomnych i zorganizowali zbiórkę odzieży używanej na rzecz potrzebujących PCK. Była to bardzo ważna lekcja dla młodzieży. Podczas spotkania uświadomili sobie, że bezdomność to nie tylko brak dachu nad głową, ale również samotność, zerwanie więzów rodzinnych, sąsiedzkich. Dowiedzieli się także, jak mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności. Młodzi ludzie swoim zachowaniem wskazali na bardzo ważną kwestię, jaką jest wsparcie i bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.

Kolno: „Bezdomny nie obcy” Kolno: „Bezdomny nie obcy”

Autor tekstu: Agnieszka Duda – p.o. Komendanta Hufca Pracy w Kolnie
Autor zdjęć: Milena Samul – wychowawca w Hufcu Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.