Hajnówka: Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocy uczestnicy Hufca w Białymstoku — oddział w Hajnówce przygotowali świąteczną gazetę w siedzibie Hufca oraz przyozdobili szkolne korytarze Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. Przed rozpoczęciem wszelkich prac, wychowawca z młodzieżą omówił tradycje tych doniosłych świąt. Każdy uczestnik spotkania mógł opowiedzieć o zwyczajach świątecznych panujących w jego domu rodzinnym. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że kultywowanie tradycji takich jak malowanie jaj i zdobienie pisanek jest nieodzownym elementem Świąt Wielkanocnych.

Hajnówka: Przygotowania do Świąt Wielkanocnych Hajnówka: Przygotowania do Świąt Wielkanocnych Hajnówka: Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Autor tekstu i zdjęć:  Emilia Siegień – wychowawca w Hufcu Pracy w Białymstoku

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.