• Kontrast strony
Grajewo: Wyjście do kina jako odpowiedź na nudę i biernoś

W dzisiejszym świecie, gdzie Internet staje się dominującym medium rozrywki i informacji, coraz częściej młodzież popada w pułapkę bierności i izolacji. W odpowiedzi na to wyzwanie młodzież Hufca Pracy w Grajewie w ramach Wojewódzkiego programu edukacyjno-profilaktycznego pn. „Czy masz już problem?” spędziła niedzielne popołudnie na seansie filmowym „Budda. Dzieciak’98”.

Film w reżyserii Krystiana Kuczkowskiego przedstawia kulisy pracy influencerów oraz tego, w jaki sposób zarabiają oni na swoich działaniach w Internecie. Podczas seansu młodzież przeżywała różnorodne emocje - od entuzjazmu po zaskoczenie i refleksję. Świadomość, że za kamerą internetowej osobowości – Buddy kryje się prawdziwa osoba – Kamil Labudda z własnymi marzeniami i problemami, budziła w nich empatię i zrozumienie. Po zakończeniu filmu odbyła się burzliwa dyskusja, w której młodzi ludzie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat dokumentu. Wiele osób wyraziło zdumienie tym, jak internetowa sława może wpłynąć na życie i psychikę człowieka, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie.

Wspólne wyjście okazało się skutecznym narzędziem w walce z apatią i brakiem aktywności. Kino może być atrakcyjną alternatywą dla młodzieży, która cierpi z powodu nadmiernego czasu spędzanego przed ekranami telefonów. Kinowy seans nie tylko dostarczył rozrywki, ale również  był platformą do refleksji i dyskusji na temat prezentowanych treści, co przyczynia się do rozwijania krytycznego myślenia i empatii.

Grajewo: Wyjście do kina jako odpowiedź na nudę i biernoś

Autor tekstu: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.