Grajewo: Ferie to dobry czas na niesienie pomocy!

Hufiec Pracy w Grajewie oprócz zaplanowanych na ferie zimowe aktywności sportowych i artystycznych nie zapomniał o inicjatywach, mających kształtować w młodym pokoleniu postawę prospołeczną, empatię i wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

Po wizycie uczestniczek Hufca w Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym ,,Milowy Krok’’, aby wspólnie z najmłodszymi przygotować wyjątkowe rysunki dedykowane ich kochanym dziadkom, przyszedł czas na zakończenie trwającej ponad miesiąc inicjatywy, polegającej na zbiórce odzieży używanej i przekazaniu jej osobom potrzebującym. Młodzież przez grudzień i styczeń przynosiła do Hufca odzież im już niepotrzebną, a nadającą się do wykorzystania przez kolejne osoby. Przedsięwzięcie te oprócz rozwijania pozytywnych postaw prospołecznych, wpłynęło na wzrost świadomości ekologicznej uczestników. Przy okazji inicjatywy młodzież poznała czym charakteryzuje się trashion, czyli twórczy recykling w modzie nie tylko na wybiegach, ale i w codziennym życiu. Kupowanie używanej odzieży, wymianki ubrań, oddawanie używanej odzieży potrzebującym i przede wszystkim rosnąca świadomość skutków konsumpcjonizmu przyczyniły się do tego, że trashion nabiera coraz więcej znaczenia i warto o tym mówić.

Grajewo: Ferie to dobry czas na niesienie pomocy!

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant Hufca Pracy w Grajewie
Zdjęcia: Anita Suchodolska – wychowawca Hufca Pracy w Grajewie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.