Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze

W Pafos na Cyprze odbyła się wizyta studyjna dotycząca projektów Erasmus+ w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego. W tym „energetycznym” spotkaniu wzięło udział 15 koordynatorów projektów zagranicznych staży zawodowych reprezentujących różne polskie instytucje. Podlaską Wojewódzką Komendę OHP reprezentowała Elżbieta Dziemianiuk. Organizatorami wydarzenia była Fundacja MODE oraz MN Edugate.

W trakcie spotkania uczestnicy wizyty mieli możliwość m.in. poznania specyfiki realizacji projektów w zakresie VET na Cyprze, zapoznania się z zakwaterowaniem i wybranymi miejscami praktyk dla uczniów oraz job shadowing-ów dla kadry. Wymienili się cennymi doświadczeniami i dobrymi praktykami. Odbywali też rozmowy z tutorami i właścicielami różnych firm (szczególnie z sektora gastronomii, hotelarstwa i mechaniki pojazdowej). Znalazł się również czas na poznawanie lokalnej kuchni oraz na odwiedzenie w ramach programu kulturowego kilku ciekawych miejsc, tj. Muzeum Archeologicznego czy Grobowców Królewskich.

Na Pafos było bardzo intensywnie i wszyscy wrócili do Polski z głowami pełnymi inspiracji oraz nowych pomysłów! Należy więc powiedzieć, że Pafos obecnie nie jest już tylko punktem na mapie, ale przyjaznym miastem, w którym będzie można w przyszłości realizować wspólne projekty z Erasmus + i innych programów na rzecz młodzieży oraz kadry.

Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze pwk studyjna na cyprze 20122022 03 Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze Białystok: Wizyta studyjna w Pafos na Cyprze

Autorka tekstu: Elżbieta Dziemianiuk – rzecznik prasowy Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP
Autorzy zdjęć: Elżbieta Dziemianiuk / PWK OHP, Paulina Bilska-Marek / M.N. EduGate

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.