Augustów: Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Przez cały kwiecień na całym świecie będą odbywać się inicjatywy poświęcone tej tematyce. Głównym celem organizowania tego typu imprez jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy o tym zaburzeniu oraz budowanie świadomości, że autystycy żyją wśród nas.

Chcąc uczcić Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie młodzież augustowskiego hufca w ramach inicjatywy zewnętrznej Rady Młodzieży wzięła udział w obchodach organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie. Z tej okazji został zorganizowany marsz ulicami miasta. Uczestnicy marszu przygotowali niebieskie balony oraz transparenty. Kolor niebieski nie był przypadkowy, ponieważ uznawany jest jako kolor symbolizujący autyzm. Osoby dotknięte spektrum autyzmu potrzebują od społeczeństwa większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb.

Augustów: Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie Augustów: Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie

Autor tekstu: Ewelina Romanowska – wychowawca Hufca Pracy w Augustowie
Zdjęcia: Ewelina Romanowska, Jacek Nejfeld – wychowawcy Hufca Pracy w Augustowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.