• Kontrast strony
Augustów: Pamięć nigdy nie gaśnie

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” – ks. Jan Twardowski

Po raz kolejny młodzież augustowskiego hufca pamiętała o porządkowaniu zaniedbanych grobów. Uczestnicy odwiedzili pobliski cmentarz w ramach inicjatywy zewnętrznej Rady Młodzieży „Pamięć nigdy nie gaśnie – porządkowanie grobów zapomnianych”. Wszyscy bardzo zaangażowali się w działanie prospołeczne. Po zakończeniu prac, uczestnicy zapalili symboliczny znicz na grobie upamiętniającym mieszkańców ziemi augustowskiej, zmarłym i pomordowanym na Syberii. Tym gestem chcieliśmy uczcić pamięć tych, których już nie ma wśród nas.

Inicjatywy takie jak ta uświadamiają młodzieży, że warto czasem zatrzymać się na krótką chwilę, poświęcić czas na zadumę i modlitwę. Nie bądźmy obojętni wobec opuszczonych grobów, widząc opuszczony grób – zapalmy na nim znicz.

Augustów: Pamięć nigdy nie gaśnie Augustów: Pamięć nigdy nie gaśnie Augustów: Pamięć nigdy nie gaśnie

Autor tekstu i zdjęć: Ewelina Romanowska - wychowawca Hufca Pracy w Augustowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.