• Kontrast strony

Zastępczyni Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy – Pani Katarzyna Juraszek wzięła udział w Dniu Rzemiosła i Twórców Ludowych, organizowanym przez Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości Bielsko-Biała oraz Miasto Bielsko-Biała.

Celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do kształcenia się w zawodach rzemieślniczych oraz promowanie kształcenia dualnego, a także lokalnej kultury ludowej.

Podczas Dnia Rzemiosła odbyły się prezentacje twórców ludowych i rzemieślników. Można było skosztować słodkości przygotowanych przez cukierników, zrobić fryzurę u młodzieży, która szkoli się w zawodzie fryzjer, a przede wszystkim zapoznać się z ofertą prezentowaną przez Ochotnicze Hufce Pracy.

Odbył się również konkurs wiedzy o rzemiośle dla uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych. Zastępczyni Komendanta Głównego OHP wręczyła laureatom upominki od Komendy Głównej.

Zdjęcia: Paweł Sowa – Wydział Prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Pani Komendant podczas wydarzenia w Bielsku-Białej

Pani Komendant podczas wydarzenia w Bielsku-Białej

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.