• Kontrast strony

W ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w CKiW w Oleśnicy realizowany jest projekt solidarnościowy „Młodzi dla seniora”. Projekt ma na celu integrację i edukację międzypokoleniową poprzez wspólną naukę i spędzanie czasu.

Na kolejnych zajęciach młodzież wraz z seniorami z Dziennego Domu Senior+ w Oleśnicy wzięła udział w warsztatach kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z podstawami konstrukcji znaków wczesnośredniowiecznej uncjały i ćwiczyli pisanie stalówkami maczanymi w kałamarzach. Dla młodzieży był to dobry trening uważności, cierpliwości i opanowania. Dla seniorów z kolei sentymentalny powrót do lat szkolnych. Kaligrafia to nie tylko forma sztuki. Pozwala się wyciszyć i skupić na sobie i wykonywanej pracy manualnej. Jest to wspaniała tradycja, a zarazem świetny sposób na odpoczynek od elektroniki.

warsztaty z kaligrafii 01
warsztaty z kaligrafii 01
warsztaty z kaligrafii 02
warsztaty z kaligrafii 02

 

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.