• Kontrast strony

W Pasłęku (Warmińsko-Mazurska WK) rozpoczął się nowatorski projekt „Uwolnij eMOCje!”, realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez pięcioosobową grupę młodzieży z pasłęckiego OHP, przy wsparciu coach’a z Młodzieżowego Centrum Kariery.

W obliczu rosnącego problemu stresu i zaburzeń emocjonalnych wśród młodzieży, działania w ramach projektu „Uwolnij eMOCje!” stają się odpowiedzią na potrzebę holistycznego podejścia do zdrowia. Celem projektu jest zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi na temat znaczenia zdrowia psychicznego i fizycznego oraz sposobów radzenia sobie ze stresem i emocjami.

Uczestnicy projektu mają okazję do głębszego zrozumienia własnych emocji i uczuć, co jest pierwszym krokiem do ich efektywnej ekspresji i zarządzania nimi. Działania mają na celu nie tylko poprawę samopoczucia młodych ludzi, ale również wyposażenie ich w narzędzia niezbędne do konstruktywnego radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi. Inicjatywa wyróżnia się innowacyjnym podejściem do promowania zdrowia psychicznego i fizycznego.

Projekt oferuje różnorodne aktywności, takie jak zajęcia z jogi, które wspomagają relaksację i koncentrację, „kąpiele leśne” mające na celu zbliżenie z naturą, warsztaty z dietetykiem, które promują zdrowe nawyki żywieniowe oraz warsztaty z Facetką od stresu – Agnieszką Ewald, na których będzie można nauczyć się jak być bardziej asertywnym i nie dać się stresowi. Wszystkie te elementy łączą się w spójny program, mający na celu całościową poprawę samopoczucia uczestników.

1

Projekt „Uwolnij eMOCje!” stanowi ważny krok w kierunku budowania świadomości na temat zdrowia psychicznego i fizycznego wśród młodzieży. Poprzez swoje działania, inicjatywa ta ma potencjał, aby wpłynąć na zmianę społeczną, promując zdrowe i świadome podejście do życia. Inicjatorzy projektu są przekonani, że po jego zakończeniu młodzież nie tylko będzie kontynuować praktyki zdrowotne, ale również stanie się ambasadorami zdrowego stylu życia w swojej społeczności. Dzięki temu, projekt ma szansę wywołać pozytywną zmianę nie tylko w życiu uczestników, ale także w szeroko pojętej lokalnej społeczności.

Aby śledzić postępy i działania w ramach projektu, zainteresowani mogą odwiedzać oficjalne profile „Uwolnij eMOCje!” na Facebooku oraz TikToku. Tam regularnie publikowane są aktualizacje, ciekawostki oraz inspirujące historie uczestników.

2

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Stasiak – pośrednik pracy MCK Pasłęk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.