• Kontrast strony

W Turku odbył się V Zlot Pojazdów Klasycznych w Browarze Turek czyli KLASYCZNE ZAKOŃCZENIE SEZONU 2023.


W piękny słoneczny dzień można było się przenieść do epoki PRL-u. Udział w tym wyjątkowym wydarzeniu miała także Rada Młodzieży Hufca Pracy w Turku wraz z opiekunem grupy Panią Anitą Małuszyńską – jako wolontariusze Fundacji DKMS.
Kilka słów o samej fundacji DKMS – jest to przede wszystkim organizacja międzynarodowa non-profit, zajmująca się walka z nowotworami i innymi chorobami układu krwiotwórczego.
Dzień miał wymiar charytatywny, wolontariusze Fundacji DKMS szukali Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, odbywała się też akcja informacyjna i rejestracja dawców szpiku w bazie DKMS zainicjowana przez młodzież Hufca Pracy.

19.09.2023 HP Turek 2

Swój udział miał także HDK Górnik, który zorganizował zbiórkę krwi. Aby dobrze przygotować się do akcji z Fundacją DKMS, w dniu 4 września 2023 roku w Hufcu Pracy w Turku odbyło się szkolenie młodzieży, które przeprowadziła opiekun Rady Młodzieży Pani Anita Małuszyńska.

19.09.2023 HP Turek 3

Warto angażować młodzież w wolontariat bo to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych. Współczesny świat jest czasem ciągłych zmian. Bycie wolontariuszem do tych zmian przygotowuje. Angażując się w wolontariat młodzi ludzie zdobywają cenne doświadczenie, również to zawodowe. Każdy wolontariusz pracuje dobrowolnie i bez wynagrodzenia. Nie oznacza to jednak, że angażując się w pomaganie innym nie otrzymuje się nic w zamian. Wolontariusze otrzymują: satysfakcję, poczucie sensu, podwyższają swoją samoocenę, uczą się nowych rzeczy. -„Zachęcam wszystkich do rejestracji w Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku” – podsumowała Pani Anita Małuszyńska.

19.09.2023 HP Turek 4

Tekst: Anita Małuszyńska
Zdjęcia: Organizator

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.