• Kontrast strony
Patent na pierwszą pracę

Specjaliści z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie, jak co roku włączyli się w letnią akcję informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy „Patent na pierwszą pracę".

Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o przepisach prawa pracy, uprawnieniach i obowiązkach związanych z zatrudnieniem, określaniem rodzaju umów, wynagrodzeniem czy czasem pracy. Akcja skierowana jest przede wszystkim do młodzieży, która właśnie podczas wakacji często podejmuje pierwsze zatrudnianie. Dlatego naszym zadaniem jest wyposażyć ją w wiedzę i umiejętności, aby podejmowała legalną i bezpieczną pracę. W naszym punkcie młodzież może zapoznać się z ofertami pracy sezonowej, oczekiwaniami pracodawców oraz warunkami zatrudnienia oferowanymi przez lokalnych pracodawców.

W ubiegłym tygodniu byliśmy na Plaży Miejskiej w Olsztynie i w Mikołajkach. W ramach tej akcji spotkać nas będzie można jeszcze:

  • 13 lipca 2024 r. w Mrągowie na Placu Unii Europejskiej w ramach „Dni Mrągowa"
  • 27 lipca 2024 r. w Giżycku podczas Muzycznego Lata z Radiem 5 na Placu Piłsudskiego.

Do zobaczenia!

Tekst: Kamila Poko
Zdjęcia: Paulina Augustyniak, Małgorzata Plaskota, Kamila Poko

Patent na pierwszą pracę

Patent na pierwszą pracę

Patent na pierwszą pracę

Patent na pierwszą pracę

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.