Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Pizzy dopiero 9 lutego, ale młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu postanowiła świętować już teraz. Z tej okazji, kształcący się w zawodzie kucharz, przygotowali… oczywiście pizzę!

Pochodząca z Włoch potrawa podbiła serca na całym świecie. Ma swoich miłośników również wśród nowosądeckiej młodzieży, która postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym – zabawę z obowiązkami zawodowymi. W wesołej i radosnej atmosferze powstało kilka rodzajów pizzy z wykorzystaniem składników, które znajdą się praktycznie w każdej lodówce. Powstały placki nie tylko ładne, ale przede wszystkim smaczne. Nad całością czuwali instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

fot1

fot2

fot3

fot5

W tym roku święto pizzy obchodzimy już po raz drugi. Czeka nas jeszcze jeden taki dzień, choć zdaniem niektórych – święto pizzy mogłoby być codziennie!

Tekst i zdjęcia: Anna Sekuła, Michał Winiarski

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.