• Kontrast strony

Po wielu emocjonujących chwilach inicjatywa „OHPuzzle” prowadzona przez zespół z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu (Warmińsko-Mazurska WK) dobiegła końca. Uczestnicy, po złożeniu wszystkich elementów w jedną, kompletną całość, zyskali rzetelną wiedzę i przydatne umiejętności.


„OHPuzzle” to nie tylko nazwa –  to prawdziwy zbiór inicjatyw, które składały się w jeden innowacyjny, rozwojowy projekt dla młodych ludzi. Jego celem było wsparcie uczestników w odkrywaniu i rozwijaniu ich umiejętności oraz przygotowanie do wyzwań, jakie niesie ze sobą rynek pracy.

W ramach pierwszego elementu młodzież wzięła udział w warsztatach rozwijających umiejętności takie jak kreatywność, autoprezentacja, praca zespołowa, rozwiązywanie problemów oraz komunikacja interpersonalna. Była to okazja do odkrycia przez uczestników swoich wewnętrznych zasobów, aby jak najlepiej wykorzystać je w planowaniu kariery zawodowej. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom opartym na współpracy i zabawie młodzież mogła poznać swoje mocne strony oraz lepiej postrzegać siebie w kontekście osobistego rozwoju.

Kolejny element otworzył przed uczestnikami drzwi do nowych doświadczeń. Podczas zorganizowanego Festiwalu Smaku uczestnicy, podzieleni na drużyny pięcioosobowe, w ograniczonym czasie mierzyli się w konkurencji przygotowania dań pod okiem profesjonalnych szefów kuchni z Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni. Efekt końcowy przygotowanych potraw, współpraca młodzieży, determinacja i zaangażowanie w przygotowanie dań były na najwyższym poziomie. To pokazało, że zawód kucharza może być atrakcyjny i satysfakcjonujący.

Udział w warsztatach „Drink&Taste” był tą częścią inicjatywy, podczas której uczestnicy, poprzez eksplorację świata proporcji i smaków, stworzyli własne, niepowtarzalne drinki bezalkoholowe! Dzięki temu rozwinęli swoją wyobraźnię i zdobyli nowe, praktyczne umiejętności zawodowe, które z pewnością zmotywują ich do dalszego rozwoju, aby być konkurencyjnym w przyszłości na rynku pracy. Uczestnicy nie przeoczyli również zorganizowanej giełdy pracy, co pozwoliło im na bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

Ostatnim elementem inicjatywy była zorganizowana wizyta studyjna w willi „Piękny Widok” w Elblągu, podczas której uczestnicy mogli przyjrzeć się funkcjonowaniu firmy z bliska. W ten sposób zdobyli wiedzę, dzięki której łatwiej odnajdą się podczas pracy w przyszłości.

„OHPuzzle” to nie kolejna zwykła inicjatywa – to szansa na zbudowanie solidnych fundamentów pod przyszłość. To zestaw narzędzi, które pomogą młodzieży odkryć swoje talenty, rozwinąć umiejętności i osiągnąć sukces w świecie pracy. Chcielibyśmy złożyć podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację naszej inicjatywy, jak i naszym uczestnikom za udział. Życzymy wam sukcesów na przyszłej ścieżce zawodowej!

 WAMA 3 Młodzież z Elbląga poukładała OHPuzzle

WAMA 4 Młodzież z Elbląga poukładała OHPuzzle

WAMA 2 Młodzież z Elbląga poukładała OHPuzzle

WAMA 5 Młodzież z Elbląga poukładała OHPuzzle

WAMA 7 Młodzież z Elbląga poukładała OHPuzzle

Autor tekstu: Jakub Zaliński; spec ds. programów; CEiPM OHP w Elblągu

Autorzy zdjęć:

Jarosław Migacz – doradca zawodowy; CEiPM OHP w Elblągu

Ewelina Sawicka – pośrednik pracy; CEiPM OHP w Elblągu

Iwona Szczepanik – spec. ds. rozwoju zawodowego; CEiPM OHP w Elblągu

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.