13 maja 2021 wychowankowie OSiW OHP Stargard razem z Kierownikiem Ośrodka, Norbertem Śliwą i wychowawcą Ireną Lidacką wzięli udział w marszu ulicami Szczecina na cześć urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego – żołnierza wyklętego. Całą akcję zorganizowała Fundacja patriotyczna im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Młodzież wraz z opiekunami i osobami należącymi do ww. fundacji niosła ręcznie malowany patriotyczny portret bohatera. Jednym z organizatorów tego marszu był Bartłomiej Ilcewicz, któremu bardzo dziękujemy za zaproszenie na obchody tak ważnego i potrzebnego święta.

W trakcie drogi zrobiliśmy z wychowankami krótką pogadankę na temat życia rotmistrza Pileckiego, z czego zasłynął i jak odważnym i niezłomnym był człowiekiem.

Dzięki tej akcji mogliśmy z naszymi wychowankami szerzej porozmawiać o patriotyzmie i roli autorytetów oraz wzorach do naśladowania, aby nie zgubić się w pędzie dnia codziennego, a postać takich osób jak Witold Pilecki w pełni wpisuje się właśnie w tę rolę.

Stargard Pilecki 2021 1
Stargard Pilecki 2021 1
Stargard Pilecki 2021 2
Stargard Pilecki 2021 2
Stargard Pilecki 2021 3
Stargard Pilecki 2021 3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.