• Kontrast strony

Młodzież z zachodniopomorskich jednostek włączyła się do realizacji Ogólnopolskiej Inicjatywy Samorządności Młodzieży OHP pn. „Dzielmy się zdrowiem i życiem”, polegającej na propagowaniu wiedzy i zwiększaniu świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz transplantacji.

W związku z tym w dniu 23.02.2022 r. uczestnicy spotkali się z koordynatorem DKMS pt. „Lekcja z życiem – co warto wiedzieć o dawstwie szpiku?”. Wizyta odbyła się w formie online, więc każdy zainteresowany mógł się zdalnie podłączyć do dyskusji. Niektórzy w tym celu logowali się na spotkanie za pośrednictwem telefonów komórkowych, natomiast wychowawcy udostępnili uczestnikom własne komputery na okres trwania dyskusji. Inni udali się do szkół, gdzie spotkanie zostało wyświetlone dla większej grupy odbiorców. Szeroki zakres działania miał umożliwić jak największej liczbie osób dostęp do tak ważnych materiałów z obszaru dawstwa szpiku. Uczestnicy dowiedzieli się kto może być dawcą, jakie warunki należy spełnić by nim zostać, jak powstaje nowotwór krwi itp. Wszystkie niezbędne materiały informacyjne są dostępne na stronie internetowej https://www.dkms.pl/.

Przekazane treści przyczynią się do wzrostu świadomości społecznej młodzieży, tym samym kształtując u nich postawę prospołeczną, empatię oraz poczucie odpowiedzialności za los innych ludzi. Uczestnicy spotkania dzięki zdobytej wiedzy w momencie osiągnięcia 18 roku życia będą mieli okazję wesprzeć szczytną akcję i w sposób autentyczny wpisać się do bazy danych dawców, ale również zachęcać inne osoby do tego samego, np. poprzez organizację lokalnych wydarzeń promujących dawstwo.

ZAPO 24 02 2022 8

ZAPO 24 02 2022 7

ZAPO 24 02 2022 6

ZAPO 24 02 2022 5

ZAPO 24 02 2022 4

ZAPO 24 02 2022 3

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.