• Kontrast strony

Z inicjatywy specjalisty do spraw rozwoju zawodowego z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile zorganizowano zajęcia edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Inicjatywa ta została wsparta przez Szkołę Policji w Pile.

Prelekcje odbyły się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania 15-3 w SzamocinieOśrodku Szkolenia i Wychowania 15-28 w Próchnowie. Prowadzącym zajęcia był Pan Grzegorz Woś – aspirat sztabowy w Zakładzie Prewencji i Technik Interwencyjnych Szkoły Policji w Pile, wcześniej członek grupy SPEED -grupy policjantów ruchu drogowego, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestników ruchu drogowego.

Zmieniająca się dynamicznie sytuacja na polskich drogach, zaostrzenie przepisów o ruchu drogowym w stosunku do pieszych, rowerzystów, kierowców oraz innych użytkowników dróg była przedmiotem prezentacji i pytań ze strony uczestników spotkań.

Młodzież mogła dowiedzieć się między innymi: co oznaczają przejścia sugerowane, jak działa system e-Call oraz rowerzysta na zebrze. Uczestnicy zwracali uwagę na zdarzenia z udziałem rowerzystów oraz pieszych, których należy unikać. Wiele pytań dotyczyło zachowania na przejazdach kolejowych kierowców i pieszych.

WTOBNUOSIWSIP 2Tekst: Wiesław Bidziński
Zdjęcia: Wiesław Bidziński, Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.