• Kontrast strony

EKS FZUE

Uczestnicy grupy projektowej z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie, którzy od 2 marca 2023 roku realizują projekt Europejskiego Korpusu Solidarności "Natura i my: Jak dbać o zwierzęta i nie szkodzić?" zbliżają się do jego zakończenia.

Aktualnie trwają intensywne prace stolarskie, które są jednym z głównych działań przewidzianych w ramach projektu solidarności, który zainicjowali niektórzy z uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie.

Uczestnicy, którzy wcześniej opracowali projekty domków i budek dla ptaków i gryzoni na podstawie informacji uzyskanych podczas wycieczki do lasu z ekspertem z lokalnego Nadleśnictwa mają obecnie szansę zweryfikować posiadaną wiedzę w praktyce podczas warsztatów stolarskich.

Dla części z nich warsztaty stolarskie z budowania karmników, budek lęgowych dla szpaków oraz domków dla gryzoni: orzesznic i popielić to również test umiejętności zawodowych, ponieważ kształcą się w zawodzie stolarz. Warsztaty to również świetna okazja do nabycia podstawowych umiejętności stolarskich przez laików.

Wykonane karmniki i budki zostaną rozwieszone w okolicznych lasach i parkach.

25.04.23 EKS Niechanowo

Projekt realizowany w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Tekst: Daria Jankowiak
Zdjęcia: Sławomir Karasiński, Joanna Adamczewska

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.