W wolsztyńskim Hufcu Pracy zostało zorganizowane spotkanie z dietetyk z Centrum Dietetycznego "Natur House" w Wolsztynie. Na wstępie Pani dietetyk zapoznała młodzież z zwodem dietetyka, a następnie przedstawiła piramidę zdrowego żywienia.

W dalszej kolejności prowadząca spotkanie ukierunkowała uczestników: jak powinni się zdrowo odżywiać, jaką wybierać żywność, czy jak przygotować potrawy. Poruszone zostały również kwestie produktów naturalnych, nieprzetworzonych, ekologicznych.

Młodzież dowiedziała się, jak czytać etykiety na produktach. Uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach. Mieli okazję zadać pytania oraz otrzymali komplet książek wraz z bezpłatnym zaproszeniem na konsultację z dietetykiem.

Celem spotkania było pokazanie młodym ludziom, jakie korzyści przynosi zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Tekst: Dominika Maszner
Zdjęcia: Anna Kozłowska

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.