• Kontrast strony

Uczestnicy w ramach Programu Wojewódzkiego "Poszerz horyzonty – czytaj" wraz z wychowawczyniami udali się do pobliskiej Gminnej Biblioteki w Kuślinie. Podczas pobytu uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się, ile książek mieści się w zbiorze biblioteki, zostali oprowadzeni po poszczególnych działach, w których mogli zapoznać się z gatunkami literatury, które najbardziej ich interesowały i przypadły im do gustu. Zostali, także poinstruowani, w jaki sposób pozyskać kartę biblioteczną oraz jak korzystać z katalogu online i cyfrowych zasobów biblioteki.

Pani bibliotekarka, opowiadała o działalności biblioteki, spotkaniach autorskich i licznych przedsięwzięciach, które organizowane są bezpłatnie dla każdej grupy wiekowej. Uczestnicy mieli, również okazję zobaczyć wystawę fotograficzną – "Gotowi na wszystko" o tematyce strażackiej.

Na koniec zadaniem uczestników było wylosowanie hasła, a następnie odnalezienie jego definicji w encyklopedii. Na pożegnanie uczestnicy otrzymali słodkie upominki z limerykami Wisławy Szymborskiej.

18.05.23 OSIWTekst i zdjęcia: Marta Kawa

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.