• Kontrast strony

Do świąt Bożego Narodzenia, do radosnego momentu, kiedy w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, wspólnie zasiądziemy do pięknie udekorowanego stołu i podzielimy się opłatkiem i życzeniami, jest jeszcze trochę czasu, ale młodzież z Hufca Pracy w Poznaniu, już teraz zdecydowała się spotkać w hufcowej świetlicy w celu wykonania upominków dla podopiecznych zaprzyjaźnionego DPS - u.

Uczestnicy poznańskiej jednostki są świadomi, że nie wszyscy spędzą okres świąteczny w rodzinnym gronie. Szczególnie uwrażliwieni na potrzeby drugiego człowieka, jednogłośnie zdecydowali, że sezon świąteczny rozpoczną od sprawienia świątecznej radości osobom, które znajdują się trudnym położeniu. Postanowili własnoręcznie wykonać piękne choinki z szyszek.

Dla niektórych to może być niewiele znaczące – choinka z szyszki, a dla innych będzie liczyć się gest, pamięć, poświęcony czas i praca potrzebne do wykonania ozdoby. Każda własnoręcznie ozdobiona szyszka zamieniona następnie w kolorowe drzewko, oprócz niewymiernych walorów artystycznych, jest przyprawiona życzliwością i miłością młodych ludzi oraz ciepłem życzliwych młodych serc.

Święta Bożego Narodzenia są szczególnym okresem składania sobie wzajemnych życzeń i obdarowywania się prezentami. Jest to też sezon na okazywanie dobroci oraz wzajemnej życzliwości, który tak naprawdę powinien trwać nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Taka szlachetna postawa uczestników cieszy zarówno wychowawców, jak też jest powodem do autentycznej dumy młodych ludzi, którzy w Hufcu Pracy w Poznaniu, zdobywają szlify człowieka wrażliwego.

21.11.22 HPOZ 2Tekst: Marek Kwiecień, Katarzyna Szeszuła - Rybarczyk
Zdjęcia: Katarzyna Szeszuła - Rybarczyk 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.