• Kontrast strony

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, współdzielenia i hojności. To również okazja do twórczego działania i zaangażowania społecznego. W duchu tych wartości młodzież Hufca Pracy w Słupcy wraz z kadrą wychowawczą oraz pracownikami pionu rozwoju zawodowego, z pasją oraz zapałem podjęła się tworzenia biżuterii DIY. To nie tylko wyjątkowy projekt rzemieślniczy, ale także manifestacja wspólnotowego ducha oraz integracji.

W dniu spotkania młodzież zebrała się w lokalnej sali, która na chwilę stała się centrum kreatywności. Stoły obsypane były różnorodnymi materiałami: koralikami, sznurkami, małymi ozdobami oraz narzędziami potrzebnymi do wykonywania biżuterii. Entuzjazm i energia wypełniły pomieszczenie, gdy młodzi ludzie z różnymi umiejętnościami rzemieślniczymi połączyli siły, aby stworzyć coś pięknego. Zróżnicowanie pomysłów i umiejętności zaowocowało niezwykłą różnorodnością gotowych wyrobów.

Podczas pracy, młodzi artyści nie tylko doskonalili swoje umiejętności manualne, ale także wzmacniali swoją zdolność do współpracy i komunikacji. Młodzież dzieliła się wiedzą i pomysłami, wspierając się nawzajem, aby stworzyć coś wyjątkowego. To nie tylko proces twórczy, ale również lekcja teamworku i wspólnego działania.

Nie można pominąć celu, jaki przyświecał temu twórczemu spotkaniu, a mianowicie biżuteria, którą młodzież projektowała, niebawem zostanie przekazana na jarmark bożonarodzeniowy. To nie tylko szansa na zaprezentowanie swojej pracy, ale także okazja do wsparcia lokalnej społeczności. Dochód ze sprzedaży biżuterii zostanie przeznaczony na cele charytatywne, co dodaje jeszcze większego znaczenia temu przedsięwzięciu.

Tekst: Wioletta Hoffman, Urszula Kazuś
Zdjęcia: Sylwia Matuszak, Marcin Nowak

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.