• Kontrast strony

Trwa cykl spotkań dotyczący Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności pt. „Dzielimy się zdrowiem i życiem”. W działanie te została włączona Rada Młodzieży i Klub Aktywnych Hufca Pracy w Turku. Jest to przede wszystkim akcja informacyjno – edukacyjna i propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego. I tak wspólnie kadra pedagogiczna i pion rozwoju zawodowego w Turku, spotykają się z młodzieżą w Szkole Branżowej i prowadzą pogadanki na temat tak ważnej akcji, zwłaszcza przed zbliżającymi się wakacjami „TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE”.

Spotkania mają przybliżyć tematykę, nie tylko wśród młodzieży OHP, ale także środowisk lokalnych odnośnie krwiodawstwa, dawstwa szpiku kostnego i transplantacji komórek. Organizowanie zajęć edukacyjnych może przyczynić się do pozyskania w środowiskach lokalnych, w tym środowisku OHP nowych osób, zainteresowanych staniem się potencjalnymi dawcami.

Tekst: Anita Małuszyńska
Zdjęcia: Grzegorz Bocian

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.