• Kontrast strony

W ostrowskim hufcu pracy zostały zorganizowane rozgrywki warcabowe, które odbywają się corocznie i traktowane są jako ważny element pracy wychowawczej. Cieszą się dużą popularnością wśród wychowanków. Jest to jednocześnie okazja do wspólnego spotkania się, sportowej rywalizacji i integracji uczestników hufca. W rywalizacji udział wzięły osoby, które interesują się tą grą planszową.
- „Pasję do gry w warcaby przekazał mi mój dziadek, który nauczył mnie podstawowych zasad wykonywania ruchów na planszy i rozgrywania meczów” - dodaje Jakub Walczak.
Po interesujących i stojących na wysokim poziomie grach zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Pietrzak, drugie miejsce Dawid Małecki, trzecie miejsce Wojciech Galiński. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz karty upominkowe. Udział w rozgrywkach pozwolił poczuć wśród zawodników smak prawdziwej rywalizacji oraz sportowego współzawodnictwa.
- „Ważna jest koncentracja i cierpliwość, szybkość podejmowania decyzji oraz dobra pamięć” stwierdził zwycięzca turnieju Paweł Pietrzak.

Tekst: Dariusz Dąbrowski
Zdjęcia: Monika Krzywda-Błaszczyk

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.