• Kontrast strony

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.”
Kornel Makuszyński

W miesiącu kwietniu uczestnicy Hufca Pracy w Lesznie, zgodnie z planem pracy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP przystąpili do realizacji działań, w ramach inicjatywy "Głośne czytanie".

Celem inicjatywy było promowanie wśród młodzieży czytania książek, jako sposobu na spędzenie wolnego czasu. Jedną z podjętych przez uczestników działań była akcja pod tytułem: "Książka warta przeczytania". Raz w tygodniu wystawiano w jednostce książkę, którą młodzież mogła wypożyczyć. Po przeczytaniu książka wracała do Hufca Pracy w Lesznie i czekała na kolejnego czytelnika.

Uczestnicy leszczyńskiej jednostki wykonali również gazetkę  – "Książka na weekend", która zawierała informację o książkach, które według młodzieży są warte przeczytania. Gazetka miała zachęcić innych uczestników do przeczytania interesujących i wciągających czytelnika książek, od których nie sposób się oderwać. Uczestnicy mieli także możliwość przyjścia do jednostki przed lekcjami szkolnymi, bądź po lekcjach i w wolnym czasie poczytać jedną z książek z hufcowej biblioteczki.

Czytanie książek odgrywa dużą rolę w rozwoju młodego człowieka. Stymuluje jego rozwój, rozwija wyobraźnię młodych ludzi i wzbogaca słownictwo.

25.04 Leszno 2Tekst i Zdjęcia: Anna Giera

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.