• Kontrast strony

12 kwietnia 2023 roku uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie pod opieką kadry pedagogicznej udali się na historyczny spacer.

Młodzież przeszła ulicą, którą 19 stycznia 1920 roku wojska polskie wkroczyły do Szamocina. Tego dnia uradowani Polacy witali ich owacyjnie, gdyż miasto po 145 latach wróciło do Macierzy. Następnie młodzież udała się na wschodnie obrzeże miasta, gdzie znajdują się 3 malownicze jeziora polodowcowe zwane Cygańskimi Dołami. Pierwszy z akwenów stał się pięknym tłem do wspólnych zdjęć. Podczas spaceru młodzież obserwowała zmieniającą się przyrodę. Wędrówka była doskonałą okazją do wspólnych rozmów i integracji.

– Poznawanie najbliższej okolicy i miejsc o znaczeniu historycznym to jeden z elementów działań wychowawczych. Cieszymy się z zainteresowania młodzieży dziejami Szamocina i dlatego  inicjujemy różne przedsięwzięcia, aby je przedstawić. – skomentowała Pani Natalia Ptakowska.

13.04 SzamocinTekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.