• Kontrast strony

Niestety poziom czytelnictwa w Polsce nie jest zbyt wysoki. A z roku na roku coraz mniej osób sięga po książki. Warto pamiętać, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Kornel Makuszyński powiedział: Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca.

Uczestnicy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Szamocinie przyłączyli się do Ogólnopolskiej Inicjatywy Kapituły Samorządności Młodzieży OHP – "Głośne czytanie".

17 kwietnia 2023 roku odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Szamocinie czytali swoim kolegom. Przedstawione treści dotyczyły ciekawych miejsc znajdujących ich się na terenie powiatu chodzieskiego. Wśród pozycji był między innymi: esej "Pieszo rowerem samochodem po Szamocinie i okolicy" Andrzeja Kruszyny oraz książka Jana Szelmeczki "Dzieje Szamocina w 260 rocznicę miasta". Po przeczytaniu uczestnicy wzięli udział w zabawie i odpowiadali na wylosowane pytania, które dotyczyły przeczytanego materiału. Po zabawie młodzież została zaproszenia na słodki poczęstunek. Przedsięwzięcie miało zachęcić uczestników do głośnego czytania ze zrozumieniem.

– Planowane są kolejne działania w ramach realizowanego programu wojewódzkiego Poszerz horyzonty – czytaj. Młodzież wymienia się książkami.
Za kilka dni planujemy wybrać się do szamocińskiej biblioteki, z którą nawiązaliśmy kontakt. – podsumowała Pani Natalia Ptakowska.

18.04 OSIW SzamocinTekst i zdjęcia: Natalia Ptakowska

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.