• Kontrast strony

Drzwi Otwarte organizowane przez ostrzeszowskie szkoły średnie to inicjatywa, która ma na celu zaprezentowanie młodzieży kończącej ósmą klasę szkoły podstawowej bogatą ofertę edukacyjną. Podczas Drzwi Otwartych młodzież ma okazję zwiedzić szkoły, zapoznać się z kierunkami kształcenia jakie proponują i zadać pytania, co można robić dalej i gdzie znaleźć pracę kończąc kierunek, którym jest się zainteresowanym.

Na Drzwiach Otwartych mogą zaprezentować się również firmy, które oferują zatrudnienie w kilku kierunkach, w których naukę oferuje szkoła, a także jednostki współpracujące ze szkołami. Kadra Hufca Pracy w Ostrzeszowie także wzięła udział w Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Nr 1 oraz Zespole Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie prezentując młodzieży bogatą ofertę dedykowaną szkołom branżowym. Podczas tego przedsięwzięcia młodzież mogła także spróbować pysznych specjałów, jakie przygotowali uczniowie kierunków gastronomicznych. Kadra cieszy się, że młodzież pytała o ofertę i ma nadzieję, że zobaczą się już we wrześniu.

Tekst: Daria Blewąska
Zdjęcia: Katarzyna Wróbel

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.