Nowy rok szkolny, to jedna wielka niewiadoma pod względem epidemiologicznym – czy po wakacjach młodzież wróci do nauki stacjonarnej czy nie? Ale pomimo tego, decyzję o dalszej edukacji na szczeblu szkoły ponadpodstawowej trzeba podjąć przez okres wakacji i załatwić wszelkie formalności. Hufiec Pracy w Zambrowie prowadzi cały czas działania związane z rekrutacją młodzieży na nowy rok szkolny. Akcja promująca działalność Ochotniczych Hufców Pracy ma na celu przekazanie młodzieży kończącej szkołę podstawową informacji zachęcających do kontynuowania nauki na szczeblu branżowej szkoły I stopnia i zdobycia ciekawego zawodu.

Już teraz zgłaszają się do nas pierwsi kandydaci. Podczas rozmów indywidualnych wychowawcy informują młodzież o możliwościach rozwijania swoich uzdolnień artystycznych, sportowych, o inicjatywach prowadzonych na rzecz społeczności lokalnej, wspieraniu młodzieży w samodzielności i funkcjonowaniu w życiu społecznym. Kolejnym etapem rekrutacji jest wypełnienie przez kandydata kwestionariusza wywiadu uczestnika Ochotniczych Hufców Pracy oraz rozmowa z komisją rekrutacyjną. I od września zaczniemy wspólną przygodę z OHP!

Autor tekstu: Justyna Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie
Zdjęcia: Grażyna Dembek – komendant Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.