3 listopada 2021 roku uczestnicy Hufca z klas I i II Branżowej Szkoły I st. Nr 3 w Zambrowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii. Młodzież wraz z opiekunami Zbyszkiem Turowskim oraz Justyną Jabłońską wybrali się do Regionalnej Izby Historycznej na zapoznanie się z historią Zambrowa. Podczas spotkania uczestnicy zostali poinformowani przez pracownika RIH o wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas Bitwy pod Zambrowem 21-22 sierpnia 1920 roku oraz o działaniach wojennych prowadzonych na tych terenach we wrześniu 1939 roku i stacjonujących oddziałach wojsk, które broniły jego granic.

W Zambrowie do dnia dzisiejszego pozostały pamiątki po wydarzeniach w postaci eksponatów mieszczących się w Regionalnej Izbie Historycznej i grup rekonstrukcyjnych prowadzących żywe lekcje historii. Uczniowie w trakcie spotkania zadawali wiele pytań, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi. Taka lekcja zostanie zapamiętana przez młodzież na długo i na pewno zostanie powtórzona, na co młodzież chętnie wyraziła zgodę. Kończąc spotkanie uczestnicy podziękowali pracownikom Izby Historycznej za wspaniałą lekcję i obiecali szybki powrót.

hpz_lekcjahistorii_08112021_01
hpz_lekcjahistorii_08112021_02
hpz_lekcjahistorii_08112021_03
hpz_lekcjahistorii_08112021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu: Justyna Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie
Autorzy zdjęć: Justyna Jabłońska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie, Natalia Goman – uczestniczka Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.