• Kontrast strony
Zambrów: Hołd poległym w walce za ojczyznę

Listopad jest miesiącem szczególnym ze względu na uroczystości Wszystkich Świętych. W związku z tym młodzież Hufca Pracy w Zambrowie z inicjatywy młodzieży udała się na cmentarz, na którym spoczywają żołnierze, którzy polegli w bitwie o Zambrów. Celem wyjścia było uporządkowanie grobów. Symboliczny znicz młodzież zapaliła również przy grobie Dzieci Utraconych.

Inicjatywa miała na celu wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku do historii minionych pokoleń oraz uświadomienie młodym Polakom roli wartości patriotycznych w życiu narodu. Akcja sprzątania grobów była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy już odeszli oraz zadumy nad własnym życiem.

Zambrów: Hołd poległym w walce za ojczyznę Zambrów: Hołd poległym w walce za ojczyznę Zambrów: Hołd poległym w walce za ojczyznę

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Fabiańska - opiekun Rady Młodzieży Hufca Pracy w Zambrowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.