Jednym z priorytetów działalności Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie jest szeroko pojęta współpraca z podmiotami działającymi na rzecz lokalnej społeczności. Szczególnie owocnie przebiega współdziałanie z Ruchem Abstynenckim „Próg nadziei”. 17 listopada 2021 roku odbyło się spotkanie z panem Piotrem Kisielewiczem koordynatorem Ruchu. Pan Piotr opowiedział o działalności Ruchu Abstynenckiego, przedstawił ofertę skierowaną do osób uzależnionych, a także mówił o przedsięwzięciach na rzecz dzieci i młodzieży. Problem uzależnienia nie jest tematem tabu, jest coraz częstszym problemem, z którym boryka się człowiek. Uczestnicy OSiW wypowiadali się na temat powodów, dla których sięgają po używki. Bardzo często robią to pod presją rówieśników, chcą być akceptowani, chcą udowodnić swoją dorosłość. Z wypowiedzi wynikło, że najczęstszym powodem jest ciekawość, czyli sprawdzenie „jak to działa” – od tego wszystko się zaczyna.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Padło wiele pytań dotyczących konsekwencji związanych z podejmowaniem nieodpowiedzialnych życiowych decyzji. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii, które dały młodzieży do myślenia. Dowiedzieliśmy się, jakie mogą być skutki zdrowotne i psychiczne w związku z zażywaniem narkotyków, spożywaniem alkoholu, czy sięganiem po inne używki. Liczymy na dalszą współpracę z Panem Piotrem i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.

osiww_prognadziei_18112021_01
osiww_prognadziei_18112021_02
osiww_prognadziei_18112021_03
osiww_prognadziei_18112021_04
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Malicka – starszy wychowawca Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.