pdptr

dkba1

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 w tym roku przypadły na dzień 9 lutego. Akcja #podlaskaoffline miała na celu skupienie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Z tej okazji młodzież aktywnie włączyła się w działania popularyzujące wiedzę na temat bezpieczeństwa informatycznego. Wykorzystali do tego Grę planszową „Odkrywcy Internetu” podczas której gracze dowiedzieli się, jak bezpiecznie i świadomie korzystać z zasobów Internetu, respektując m.in. prawo autorskie czy ochronę wizerunku swojego i innych osób.

Podczas pracy przy projekcie Uczestnicy Hufca Pracy czas „wolny od sieci” wykorzystali również na naukę śpiewu oraz pracę nad nim, domowe sushi oraz zabawy na świeżym powietrzu. Wyzwaniem dla niektórych było ograniczenie do minimum rozmów telefonicznych oraz wysyłania SMS przez co aktywnie spędzili czas z rodziną. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że traci się cenny czas na korzystanie z sieci, który można spożytkować z korzyścią dla siebie i najbliższych.

hplomza dzienbezpiecznegointernetu 18022021 2  hplomza dzienbezpiecznegointernetu 18022021 3  hplomza dzienbezpiecznegointernetu 18022021 4

Autor tekstu: Danuta Jankowska – mł. wychowawca Hufca Pracy w Łomży
Zdjęcia: Danuta Jankowska oraz uczestnicy Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.