Narew to jedyna rzeka w swoim rodzaju. Jej plątanina rozgałęziających się i łączących koryt, leniwie meandrujących wokół trzcinowisk tworzy prawdziwy rzeczny labirynt. Za powstanie tego nietypowego systemu rzecznego odpowiada bujna roślinność. Aby zobaczyć podobną rzekę trzeba się wybrać aż do południowej Afryki.

Korzystając z bliskości rzeki młodzież z Hufca Pracy w Łomży wybrała się na rejs gondolą po Narwi, aby podziwiać niepowtarzalne widoki dziewiczej natury Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego. Rejs zaczął się od łomżyńskich Bulwarów, gdzie cumują gondole. Trasa wiodła wzdłuż zabytkowej części miasta aż po wzgórze św. Wawrzyńca. Po drodze można było zobaczyć narwiańskie załomy, żeremia bobrów  i podpływające do wycieczkowiczów ptaki wodne.

Rejs miał charakter krajoznawczy. Był to niezwykle przyjemny sposób na aktywne spędzenie czasu oraz szansa na zobaczenie Narwi i Łomży z innej perspektywy. Rejs gondolą zostawił niezapomniane przeżycia, ale też okazał się  atrakcyjną wycieczką.

Łomża: Rejs gondolą po Krainie Narwi Łomża: Rejs gondolą po Krainie Narwi Łomża: Rejs gondolą po Krainie Narwi

Autor tekstu i zdjęć: Natalia Gniazdowska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.