Dnia 1 grudnia 2021 r. świetlica łomżyńskiego Caritasu zamieniła się w salon fryzjerski. Wszystko za sprawą uczniów z Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży, którzy przed świętami postanowili sprawić przyjemność podopiecznym placówki – osobom starszym przebywającym na turnusie rehabilitacyjnym.

Uczniowie klasy trzeciej w godzinach popołudniowych pojawili się w placówce, wyposażeni w szczotki, suszarki i maszynki do strzyżenia, a następnie przystąpili do pracy i wykonali różnorodne fryzury. Było to modelowanie, strzyżenie i prostowanie włosów. Przyszli absolwenci w ramach inicjatywy młodzieżowej zaprezentowali swoje umiejętności fryzjerskie i twórcze podejście do zawodu. Młodzież połączyła nabytą wiedzę z przyjemną pomysłową pracą i stworzyła przepiękne fryzury, wykonane na bardzo wysokim poziomie. Wydarzenie to korzystnie wpłynęło zarówno na osoby, które poddały się zabiegom, jak i na uczniów, którzy je wykonali.

hpl_fryzjerzywcaritas_03122021_01
hpl_fryzjerzywcaritas_03122021_02
hpl_fryzjerzywcaritas_03122021_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

Autor tekstu i zdjęć: Marzena Pachucka – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.