7 czerwca 2021 roku uczestnicy Hufca Pracy w Łomży wzięli udział w warsztatach na temat zdrowego trybu życia w ramach Programu Edukacyjno-Profilaktycznego „POST-KORONA”, którego organizatorem jest Podlaska Wojewódzka Komenda w Białymstoku. Program edukacyjno-profilaktyczny „POST-KORONA” to odzew oraz środek zaradczy na skutki utrzymującej się pandemii spowodowanej rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2.

Warsztaty prowadzane przez Panią dietetyk były doskonałą okazją do zrozumienia , że z powodu pandemii mamy problem ze zdrowym odżywianiem, brakiem ruchu a co za tym idzie z otyłością. Eksperci alarmują, że mamy w Polsce nie jedną, a dwie pandemie. Z powodu pandemii koronawirusa każdy z nas przytył średnio 2 kg, a na otyłość cierpi już co czwarty Polak. Otyłości sprzyjają obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wprowadzenie narodowej kwarantanny, związane z nią zdalna praca i edukacja, zakaz działalności siłowni, klubów fitness, basenów – wszystko to wpłynęło na masę ciała nas wszystkich.

Pani Dietetyk stwierdziła, że to, co jemy i ile się ruszamy, jest rezultatem codziennych wyborów. Dlatego też zachęcała uczestników do uprawiania sportu, zdrowego i regularnego odżywiania. Głównym celem warsztatów było promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży, czyli ruch, jedzenie, balans.

hplom postkorona 08062021 03 hplom postkorona 08062021 01

Autor tekstu i zdjęć: Jolanta Karwowska – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.