pdptr

dkba1

W dniu 18 lutego, uczestniczki Hufca Pracy w Łomży wzięły udział w warsztatach „Pielęgnacja twarzy i produkcja kosmetyków naturalnych”. Zajęcia miały na celu pokazanie uczestnikom, że produkcja kosmetyków z surowców naturalnych jest nie tylko odstresowującą odskocznią od codziennej gonitwy ale też wielką przyjemnością zrobienia czegoś własnymi rękami od początku do końca.

Tonik, maseczkę do twarzy oraz różnego rodzaju peelingi uczestniczki hufca wykonywały pod kierunkiem kosmetolog Zofii Sadowskiej. Coraz więcej osób interesuje się tym co dla skóry jest zdrowe i poszukuje alternatywy dla komercyjnych kosmetyków. W trakcie warsztatów młodzież nauczyła się prostych i sprawdzonych receptur, bazujących wyłącznie na naturalnych składnikach. Z zajęć, oprócz bezcennej wiedzy, dziewczyny wyniosły własnoręcznie wykonane kosmetyki.

Celem spotkania było pokazanie młodzieży, że naturalna pielęgnacja nie jest skomplikowana i kosztowna. To zdrowa alternatywa dla współczesnej mocno “schemizowanej” kosmetologii.

hplomza kosmetykinaturalne 19022021 2

Autor tekstu i zdjęć: Marzena Pachucka – wychowawca Hufca Pracy w Łomży

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.