• Kontrast strony

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Kolnie odbyło się spotkanie pośrednika pracy z absolwentem. Posiada on już stałą pracę, zastanawia się jednak, czy może bez konsekwencji, w tym samym czasie wykonywać pracę dorywczą na podstawie umowy o dzieło.

Pojęciem pracy dorywczej określa się zatrudnienie na krótki czas. Może być ona oparta na różnych typach umowy, najczęściej na umowie zlecenie, o dzieło, a także umowie o pracę na czas określony. Można się jej podejmować w dowolnym momencie i może dotyczyć najróżniejszych typów zajęć. Będąc zatrudnionym na podstawie umowy o pracę można podjąć dodatkowe zajęcie w oparciu o umowę o dzieło. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy praca dotyczy tej samej branży, a w umowie zawarty jest zapis o zakazie konkurencji.

Pośrednik pracy odpowiedział absolwentowi na nurtujące go pytanie i podpowiedział, gdzie można szukać informacji na dany temat. Podczas spotkania zostały omówione warunki zatrudnienia, na jakie może liczyć, podejmując się pracy dorywczej. Młody człowiek zarejestrował się w bazie poszukujących pracy oraz wyraził chęć kolejnego spotkania.

Autor tekstu: Monika Szymańska – pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kolnie
Autor zdjęć: Katarzyna Polkowska-Wilczewska – doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.