W Hufcu Pracy w Kolnie działa Klub Absolwenta. Działalność Klubu kontynuuje realizowany podczas pobytu w OHP proces aktywizacji społecznej i zawodowej młodzieży, pomaga w tworzeniu różnych inicjatyw na rzecz integracji środowiska absolwentów. Praca z byłymi uczestnikami po zakończeniu kształcenia jest kontynuowana przez okres co najmniej trzech lat, a często współpraca i spotkania z kadrą trwają latami.

Na bieżąco więc w hufcu odbywają się spotkania z absolwentami, które stanowią doskonałą okazję do podzielenia się doświadczeniami z pierwszych kroków w drodze do dorosłego życia i usamodzielniania się. Podczas spotkania Absolwenci opowiadają o swoich obecnych zajęciach i życiu osobistym. Znajduje się też czas na wspomnienia związane ze szkołą, praktykami czy też imprezami organizowanymi przez hufiec. W ramach spotkań młodzież ma też możliwość skorzystania z porad doradcy zawodowego i pośrednika pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Kolnie. Zwieńczeniem danego spotkania jest wspólny posiłek – pizza, uwielbiana przez wszystkich. Jak zwykle, ten wspólny czas przynosi dużo wspomnień, śmiechu i wartościową wymianę doświadczeń. Na koniec spotkania pada wiele ciepłych słów w stronę kadry Hufca Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery.

Celem spotkań z absolwentami jest odnowienie kontaktów oraz wymiana informacji o podejmowanych przez wychowanków drogach życiowych. Spotkania te uświadamiają byłym uczestnikom, że mimo ukończenia nauki w Ochotniczych Hufcach Pracy nie pozostają sami na swojej nowej drodze i zawsze mogą uzyskać wsparcie zarówno od strony zawodowej, jak i wychowawców. Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną, wszelkie wizyty młodych ludzi odbywają się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

hpk_spotabsolwent_28092021_01
hpk_spotabsolwent_28092021_02
hpk_spotabsolwent_28092021_03
Previous Next Play Pause
1 2 3

Autor tekstu: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Zdjęcia: Agnieszka Duda – starszy wychowawca Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.