pdptr

dkba1

W dniu 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Ikona włoskiej kuchni zagościła na polskich stołach już dawno, a nawet doczekała się lokalnych wersji. Chyba nie ma na świecie osoby, które nie zna tego dania. Swoje początki zawdzięcza kucharzowi z dworu królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Przygotował on jej niepozorne danie składające się z pszennego placka, z pomidorami, mozzarellą i bazylią – była to popularna Margarita (nazwana na cześć królowej).

Uczestnicy Hufca Pracy również są fanami tego przysmaku, dlatego Dzień Pizzy stał się okazją do spotkania integracyjnego. Niestety z powodu pandemii hufcowa młodzież zmuszona była spotkać się w małych grupach, przy zachowaniu zaleceń sanitarnych. Podczas spotkania uczestnicy degustowali przysmak i wymieniali się spostrzeżeniami i ciekawostkami na jego temat. Okazało się, że niektórzy potrafią wykonać pyszną pizzę samodzielnie. Młodzież opowiadała też, jak wygląda ich życie podczas pandemii. Niektórzy odkryli w sobie nowe zainteresowania, inni poświęcają więcej czasu rodzinie.

Jak to zwykle bywa podczas wizyt w hufcu, nie obyło się bez dużej ilości żartów i śmiechu. Młodzież chętnie uczestniczy w tego typy zajęciach. Dają one możliwość na zbudowanie świetnych relacji między ludźmi, co zwiększa efektywność komunikacji i tworzy przyjazną atmosferę w grupie.

hpkolno swietopizzy10022021 1

Autor tekstu: Milena Samul – wychowawca Hufca Pracy w Kolnie
Autor zdjęć: Dorota Nicewicz – Komendant Hufca Pracy w Kolnie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej znajdziesz w Polityce prywatności. Dowiedz się więcej.